Jak wytresować psa?

Jak wytresować psa?

Warto Przeczytać

Powszechnie uznaną prawdą jest to, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Aby jednak przyjaźń ta była prawdziwą symbiozą, musimy nauczyć się współpracy z psem, a on z nami. Służą temu treningi, które dobrze jest rozpocząć już od pierwszej chwili, gdy czworonóg trafia pod nasz dach. Pamiętajcie jedynie, że podczas uczenia psa różnych zachowań liczy się nie tylko metoda, ale przede wszystkim wytrwałość.

Samodzielne treningi

Na rynku księgarskim znajdziecie wiele pozycji książkowych, które dokładnie opisują zachowania psów, a także sposoby tresury, jakie można zastosować w warunkach domowych. Należy jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu jest zrozumienie podłoża konkretnych zachowań czworonoga, aby im przeciwdziałać. Nie zawsze ciągłe szczekanie jest oznaką zniecierpliwienia, często wskazuje na strach. Załatwianie się w domu nie musi być wynikiem braku wychowania i złośliwości ze strony psa, ale próbą znaczenia terenu, który uważa za własny.

Od zrozumienia przyczyn, do eliminacji niepożądanych zachowań droga jest daleka. Liczy się wytrwałość i determinacja. Warto wykorzystać metodę małych kroków, czyli zaczynać od najprostszych rzeczy, aby nauczyć się pracy z psem. Może to być na przykład aportowanie, siadanie na komendę, czy bardzo przydatna umiejętność – chodzenie na smyczy przy nodze. Reasumując, przy domowej tresurze liczy się wiedza, dlatego też rozpocznijcie od solidnego researchu oraz zakupu niezbędnych książek i akcesoriów, w czym pomoże pożyczka gotówkowa.

Profesjonalna pomoc

Jeśli natomiast nie możecie poświęcić treningom dużo uwagi lub zwyczajnie nie potraficie nauczyć psa konkretnych zachowań, warto sięgnąć po pomoc specjalistów. Behawiorysta zwierzęcy to bardzo popularny zawód. Osoby zajmujące się kwestią psich zachowań potrafią szybko wyeliminować niepożądane reakcje, a także wyjaśnić właścicielom, jak najlepiej obchodzić się z pupilem, czego unikać, a co wykorzystywać, by pies zachowywał się tak, jak tego oczekujemy. Należy pamiętać, że części nawyków – wynikających choćby z charakteru – nie da się wyeliminować, ale tego też dowiecie się od behawiorysty.

W większych miastach popularnością cieszą się tak zwane psie przedszkola. Na regularnych zajęciach, które opłacicie dzięki pożyczce gotówkowej, spotykają się właściciele i ich czworonożni przyjaciele. Pod okiem fachowców uczą się podstawowych zachowań, a zwierzęta poddawane są socjalizacji, dzięki czemu bez trudu zaakceptują inne zwierzęta w przyszłości.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments