Kurier Pocztex Polanów tel. 730 608 208

Zachodniopomorskie

Rynek usług kurierskich dynamicznie się rozwija, trudno więc zastanawiać się, że tradycyjni operatorzy, jak Poczta Polska, i starają się nadążyć za konkurencją. Kiedy się okazuje, Pocztex, czyli usługa kurierska poczty polskiej jest daleko konkurencyjna. Oferuje szczegółowe śledzenie paczek, szereg unikalnych usług dodatkowych, bezpłatne zamówienie kuriera do budynku i przejrzysty system reklamacji. Do wyboru mamy inne typy usługi, od kuriera krajowego, przez „ekspres 24”, po kuriera bezpośredniego i przesyłki paletowe.

Kurier Pocztex Tuczno tel. 730 608 208

Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Niewątpliwą zaletą stanowi zatem, że przesyłkę nadamy w jakimkolwiek oddziale Poczty Polskiej również w jakimkolwiek elemencie pocztowym. Nie musimy zatem szukać punktu kurierskiego, każdy natomiast wie, gdzie jest najszybsza Poczta. Paczkę może te odebrać kurier. Wystarczy przygotować przesyłkę oraz zamówić kuriera poprzez formularz lub telefonicznie. Pozwala na to funkcjonalność „nadaj przesyłkę”, stanowi to urządzenie idące w prosty oraz krótkotrwały sposób opłacić przesyłkę oraz wygenerować etykietę przewozową. Tak zrobioną etykietę należy wydrukować i przykleić na przesyłkę. Od razu posiadamy również dostęp do śledzenia paczki. Warto dodać te o kalkulatorze cen, dzięki któremu łatwo obliczymy, ile wysłanie paczki będzie nas kosztować.
Kurier Pocztex Tuczno tel. 730 608 208

Jaką usługę wybrać?

Poczta Polska oferuje wiele wariantów swoich usług kurierskich, co widać być dezorientujące, przychodzimy jednak z uwagą:

zobacz również poczta Kołobrzeg

Pocztex Kurier 48 — standardowe przesyłki, dostarczane najpóźniej do trzeciego dnia roboczego po dniu nadania, do 50kg
Pocztex Kurier miejski — usługa działająca w zakresie miast powiatowych, tworzona w przeciągu 4 godzin. Idealna, kiedy chcemy przesłać coś błyskawicznie w kraju naszego miasta, do 50kg,
Pocztex Kurier krajowy — klasyczne usługi kurierskie dla przesyłek o masie do 10kg, w jeden raz dla pań, którym nie zależy na błyskawicznym dotarciu przesyłki,
Pocztex expres 24 — kurier „na przyszłość”, gwarantuje doręczenie drugiego dnia, daje i na wysłanie cięższej paczki, do 50kg,
Pocztex Kurier bezpośredni — przesyłki są odbierane i powodowane bezpośrednio, z ominięciem sortowni i centr dystrybucji paczek, czynniki są ustalane indywidualnie, przy zamówieniu kuriera,
Jak wielką paczkę mogę wysłać?

Kurier Pocztex Tuczno tel. 730 608 208

W relacji od wybranej usługi obowiązują różne wymiary maksymalne paczek. Kurier miejski oraz Expres 24 dopuszcza paczki których suma długości wszystkich końców nie przekracza 150 cm. Kurier krajowy pozwala wysłać nam przesyłkę, której wymiary nie przekraczają 20 cm x 40 cm x 50 cm (szerokość, wysokość, długość). Istnieje także możliwość wykupienia usługi „Ponadgabaryt”, o czym można przeczytać poniżej, w dziedzinie poświęconej usługom dodatkowym. Największe objętościowo przesyłki możemy nadać za pośrednictwem usługi Kurier Bezpośredni, aż do 300 cm sumy wymiarów (szerokość+wysokość+długość), przy czym najdłuższy koniec nie może przekroczyć 200 cm.

Niezwykle dokładną wiedzą istnieje także to, że Poczta Polska przyjmuje tolerancję 5% wymiarów, jeśli to Twoja paczka istnieje na skali gabarytu maksymalnego, nie musisz martwić się dodatkowym centymetrem.

Usługi dodatkowe

Pocztex oprócz gamy podstawowych usług kurierskich realizuje naszą możliwość usługami dodatkowymi, o czym warto znać ze względu na unikalność niektórych spośród nich, również to, że często o byciu tychże usług zapominamy. Znajdziemy tu oczywiście świadczenia, które są już standardem w dziedziny: pobranie, śledzenie paczek, dokumenty zwrotne, danie we wybranym dniu, odbiór w kierunku, „ostrożnie”, potwierdzenie doręczenia oraz zwrotu, sprawdzenie zawartości i ubezpieczenie paczki.

W wachlarzu oferty kurierskiej Poczty Polskiej są te usługi takie jak danie do określonej godziny, danie na wybraną godzinę, doręczenie po godzinie 17, do rąk własnych, i chociażby w sobotę, niedzielę i święta. Na wycieczkę zasługuje też korzystna dla zapracowanych usługa odbioru/doręczania paczki pomiędzy godziną 20 a 7 rano.

Kurier Pocztex Tuczno tel. 730 608 208

Nadałem paczkę, gdzie mogę obserwować jej drogę?

Zlokalizowanie paczki nadanej za pośrednictwem Poczty Polskiej jest bardzo intuicyjne. Wystarczy podać numer listu przewozowego, jaki spotyka się na potwierdzeniu nadania, i system Śledzenie paczek odnajdzie i zaprezentuje wszystkie szczegółowe porady dotyczące naszej przesyłki.

Kurier Pocztex Tuczno tel. 730 608 208

Zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments