Sławomir Mrożek nie żyje. Zmarł mając 83 lata

Sławomir Mrożek nie żyje. Zmarł mając 83 lata

Aktulności

15 sierpnia, świat pożegnał wybitnego polskiego dramatopisarza, prozaika i rysownika. Autor Tanga i Emigrantów? od wielu lat cierpiał na powikłania udaru mózgu, którego doznał w roku 2002.

Sławomir Mrożek nie żyje. Zmarł mając 83 lata

Wypadek sparaliżował go częściowo, doprowadzając do afazji. Ta nie trwała jednak długo  dzięki terapii odzyskał sprawność w mowie i piśmie, powrócił do pracy z pełnym impetem.

Śmierć nastąpiła nad ranem, w szpitalu w Nicei, gdzie odbył prostą operację chirurgiczną. Operacja zakończyła się powodzeniem, a już 16 sierpnia pisarz wypisany miał zostać do domu. Nie było żadnych powikłań, odszedł w wielkim spokoju, śmierć wybrała taki termin? wyznała mediom Anna Zaremba-Michalska.

Nic nie zapowiadało takiej tragedii. Sławomir Mrożek, mimo sędziwego już wieku, wciąż posiadał siły do pracy. Wiadomo też, że na październik zaplanował wizytę w Polsce, z okazji premiery swojego najnowszego dramatu  Karnawał.

Trwają narady nad miejscem pochówku wielkiego pisarza. Urna z prochami sprowadzona zostanie prawdopodobnie do Polski, gdzie odbędzie się ceremonia pogrzebowa.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments