Wspomnienia o Mrożku

Wspomnienia o Mrożku

Aktulności

Nagłe odejście Sławomira Mrożka, wstrząsnęło światem kultury.

Wspomnienia o Mrożku

 

Zmarł przecież jeden z najwybitniejszych polskich dramaturgów, twórca dzieł, które na stałe wpisały się do kanonu światowej literatury. Jego spuścizna, latami wybrzmiewać będzie na deskach teatrów, gościć na pułkach księgarni oraz domowych biblioteczek. Ci  którzy mieli honor osobiście poznać artystę, wspominają go jako wyjątkowo ciepłą, osobę. Maria Komorowska wyznała na antenie Polskiego Radia:

?W ostatnich latach był już bardzo zmęczony życiem, chorobą. Jestem mu wdzięczna za dorobek, który po sobie zostawił. Teraz jest czas, by do niego sięgać i o nim mówić.

O osobowości artysty, w żałobie opowiada Prezes Wydawnictwa Literackiego – Anna Zaremba Michalska:

?Sławomir Mrożek był wielkim twórcą, ale też niezwykle ciepłym człowiekiem. Dla całego Wydawnictwa Literackiego było to ogromne szczęście, że mogliśmy obcować z tak wielką osobowością i publikować jego znakomite utwory.

Warto przytoczyć również, pokrzepiające słowa wybitnego polskiego reżysera  Macieja Englerta:

To był człowiek tak cichy, niefrapujący, że w gruncie rzeczy jak umarł, to tak jakby dalej żył. My nie do końca doceniamy kto umarł, nie do końca wiemy, że chowamy giganta. Jednego z tych, którzy już mają swoje miejsce w historii teatru i nie tylko, człowieka, który zawsze myślał o publiczności i o czytelniku.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments