Zaległości językowe ze szkoły można prosto nadrobić w profesjonalnej szkole językowej

Zaległości językowe ze szkoły można prosto nadrobić w profesjonalnej szkole językowej

Warto Przeczytać

Nie jest żadną tajemnicą, że w tradycyjnej szkole raczej języka się nie nauczymy. Wciąż bowiem kuleje u nas podejście do nauki języków obcych. Podczas przykładowych lekcji angielskiego klasa jest przepełniona, składa się z około 30 osób na jednego nauczyciela, a nauczyciel ten, zamiast uczyć języka w sposób naturalny, to jest ograniczony do podstawy programowej. Ta z kolei skupia się na nudnych ćwiczeniach z książki, a rozmawiać po angielsku nie umiemy prawie w ogóle.

Zaległości językowe ze szkoły można prosto nadrobić w profesjonalnej szkole językowej

Może i taka słabo-przeciętna umiejętność posługiwania się angielskim wystarczy na przykład do podstawowej obsługi komputera, pobieżnego przestudiowania jakiejś instrukcji, przetłumaczenia angielskiego napisu i tak dalej, ale raczej możemy zapomnieć, że będziemy się tym językiem posługiwać biegle. Tymczasem język angielski w dzisiejszym świecie jest tak ważny, że bez niego ani rusz. Na przykład w pracy – coraz większa ilość pracodawców wymaga od kandydatów, by posługiwali się angielskim co najmniej komunikatywnie – w mowie i piśmie. Dlaczego? Bo w dzisiejszym świecie często przyjdzie nam zawodowo załatwiać sprawy właśnie z obcokrajowcami.

To samo dotyczy zresztą sytuacji, gdy chcemy wyjechać za granicę – albo do pracy, albo turystycznie, albo po prostu przeprowadzić się i poprawić poziom życia. Są wyjątkowo odważne osoby, które wyjeżdżają na tak zwany „żywioł”, licząc, że języka nauczą się na miejscu, ale nie każdy chce tak ryzykować. Dlatego o wiele lepiej jest, by profesjonalna nauka angielskiego rozpoczęła się jeszcze tu na miejscu, w Polsce, a pomoże w tym sprawdzona, prywatna szkołą językowa.

Generalnie rzecz biorąc, to w takiej szkole jest możliwa także nauka języków innych niż angielski, na przykład język niemiecki, język francuski, język hiszpański, język włoski i tak dalej, no ale angielski jest chyba najbardziej popularny, najwięcej ludzi chce się go dobrze nauczyć i najwięcej zajęć właśnie z tego języka powstaje. No dobrze, ale co tak na prawdę sprawia, że prywatna, profesjonalna szkoła językowa jest aż tak bardzo lepsza niż zwykła nauka języków w zwykłej szkole? No cóż, są to przede wszystkim trzy rzeczy, których w zwykłej szkole nie doświadczymy.

Pierwsza z tych rzeczy to fakt, że zajęcia są prowadzone nie przez Polaka, ale przez obcokrajowca, tak zwanego native speakera. Native speaker jest to osoba, która urodziła się w kraju anglojęzycznym, spędziła w nim większość życia i angielski jest dla tego osoby językiem numer jeden. Od razu widać różnicę w posługiwaniu się słownictwem, w akcencie, w naturalności wypowiedzi – jest to nie do przeskoczenia. Druga sprawa dotyczy faktu, że zajęcia w szkołach językowych są prowadzone dla małych grupek. Ma to bardzo duże znaczenie, gdyż ilość czasu poświęcona konkretnie danej osobie jest o wiele większa niż w zatłoczonych, trzydziestoosobowych klasach i o wiele więcej się nauczymy. Trzecia kwestia jest związana z tym, że w takich szkołach językowych przede wszystkim stawia się na naukę naturalnej rozmowy w języku angielskim. Nie na nudne, książkowe ćwiczenia, tylko na bezpośrednie używanie języka w sposób czynny. Jest to o tyle ważne, że oprócz umiejętności rozmowy, pozwala to złamać opór i nieśmiałość przy korzystaniu z obcego języka, które to niestety sporo Polaków posiada.

Jak więc widać, to, że nie nauczyliśmy się dobrze angielskiego jako nastolatek w szkole podstawowej, średniej czy nawet na studiach, nie przekreśla naszych szans w o wiele lepszym poznaniu tego języka już jako osoby dorosłe i to poznaniu go w znaczeniu ściśle użytkowym. Jeżeli więc planujemy zdobycie lepszej pracy, gdzie dobry angielski jest wymagany, jeżeli chcemy wyjechać za granicę w dowolnym celu, albo nawet się tam przeprowadzić, lub po prostu chcielibyśmy swobodnie rozmawiać z osobami anglojęzycznymi przez internet – profesjonalna szkoła językowa będzie świetnym wyborem. Nie warto się bać tego, że na początku prezentujemy jedynie podstawowy poziom. Zajęcia w takiej szkole spowodują właśnie to, że zaczniemy używać języka angielskiego w sposób całkowicie bezstresowy i naturalny. To więc nie tylko kwestia poznania dodatkowego słownictwa czy gramatyki – ale przede wszystkim przełamania się w kierunku swobodnej rozmowy w obcym języku.

Zobacz również przewozy polska Niemcy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments